İlkbaharla her yere bahar geldi. Çiçekler açtı, böcekler çıktı, tüm doğa canlandı. Bu canlılığın evinize de yansımasını düşünüyor ve istiyor musunuz? O zaman 2012 yılının, ilkbahar trendlerine bakmanızda fayda var.

Evlere bu yıl bahar gelecek. Baharın bütün renklerini, desenlerini ev dekorasyonunda kullanmanız mümkün. Mesela perdelerinizin üzerinde büyük büyük çiçek desenlerini görebilmeniz mümkün. Perdeler büyük çiçek desenleriyle bezenirken, koltuk takımınız açık ferah bir renk olabilir ve mükemmel bir birleşim olabilir. Sadece perdeler değil halılarınızda da çiçek desenlerini bulmanız mümkün. Halı ve perdelerin uyum içinde dans ettiği, güzel bir dekorasyona kimse hayır diyemez. Eğer perdelerim ve halım normal görünsün diyorsanız, o zaman sade zemin üzerinde taze çiçeklerin dansı gibi bir dekorasyon yapmanız gayet çekici olur.

Sade perde ve halıların üzerine, yeni açan güller gibi koltuklar ve aksesuarlar döşenebilir. Bu kadar köklü değişiklik yapmak istemiyorum, köklü değişiklik fazla maliyet diyorsanız; yastıklar ve örtüler devreye girebilir. Evinizde bulunan yastıkların kumaşlarını değiştirebilirsiniz ve farklı hava katabilirsiniz. Yastık yok diyorsanız birkaç tane dekoratif minder ve yastık almanın vakti gelmiş diyebiliriz. Örtüler de dekorasyonunuza renk katabilir. Kanepelerinizin üzerini örteceğiniz örtüler sanki farklı kanepe almış havası yaratabilir. Sadece salonda mı dekorasyon yapılır? Tabii ki hayır. Yatak odanıza da nefes aldırmanız güzel olur. Düşününüz yatağa girdiğinizde baş ucunuzda kır çiçeklerinin kokusu ve kırda uyur gibi görünen yatak örtüleri. Çocukken yaptığınız gibi çimlerin üzerinde yuvarlanıyor hissi paha biçilemez bir duygudur. Bu duyguyu gerçekleştirebilmeniz umudu ile.